Programa Lietuvos ateičiai

Įveikėme daug iššūkių: pandemiją, Lukašenkos hibridinę ataką, Rusijos karo prieš Ukrainą pasekmes. Įgyvendinome suplanuotus pokyčius – turime patirties ir energijos užbaigti pradėtus projektus bei noro ir idėjų imtis darbų, reikalingų spartesnei šalies pažangai

  • 1. Auginti pažangią Lietuvą

    Pažangą kurs atvira, kūrybiška visuomenė bei inovatyvi ekonomika. Kad ją stiprintume, remsimės aukštųjų technologijų proveržio sektoriais. Išnaudosime naujas nišas, kurias atveria įdirbis energetikoje, gynybos pramonė, dirbtinis intelektas, pažangus žemės ūkis.

  • 2. Sąžiningai paskirstyti pažangos vaisius

    Ekonominės pažangos rezultatus pajus visi. Kursime augimui palankią mokesčių sistemą, auginsime pensijas, plėsime į žmones orientuotas išmanias socialines paslaugas. Ilgesnę sveiko gyvenimo trukmę užtikrins visiems prieinama sveikatos apsauga.

  • 3. Ginti, kas sukurta

    Saugodami mūsų Tėvynę nuo Rusijos ir jos sėbrų, Lietuvą paversime priešams neįveikiama tvirtove – toliau kursime efektyvią krašto gynybos sistemą, įtraukiančią kiekvieną Lietuvos pilietį. Auginsime technologiškai pažangią gynybos pramonę. Ir toliau vykdysime vertybėmis grįstą užsienio politiką: dar labiau sustiprinsime ryšius su sąjungininkais.

  • 4. Rūpintis ateitimi

    Ilgalaikę šalies perspektyvą garantuos kokybiškas švietimas – nuo darželio iki mokymosi visą gyvenimą. Valstybės progresą ir viešųjų paslaugų kokybę užtikrins skaidrus, efektyvus, ištekliais aprūpintas valstybės valdymas.

  • 5. Didžiuotis ir džiaugtis Lietuva

    Kursime klestinčią kultūrą, būtiną gyvuoti laisvai visuomenei. Objektyvus, mūsų vertybėms ištikimas istorinės atminties ir paveldo puoselėjimas perteiks jaunajai kartai suvokimą, ko yra verta laisvė, ir augins sveiką patriotizmą, grįstą pasididžiavimu šiuolaikine Lietuva.

Atskiros politikos rekomendacijos

  • Ką reiškia – ir kas mums yra – atsparumas? Atsparumo idėja labai paprasta: tai gebėjimas sėkmingai prisitaikyti prie rizikos ir nepalankių aplinkybių, gebėjimą atlaikyti užgriuvusią krizę, sugebėjimą atsigauti ir judėti pirmyn po nesėkmių, krizių ir traumų.

    Atsisiųsti dokumentą

  • Didėjant regioniniam ir pasauliniam geopolitiniam neapibrėžtumui, ateityje laukiantys iššūkiai tarptautinių tiekimo grandinių, kapitalo ir pinigų rinkų stabilumui, kvalifikuotų

    darbuotojų migracijai, neabejotinai toliau veiks ir Lietuvos ekonominę padėtį. Ne ką mažesnis iššūkis mūsų valstybės socioekonominei raidai jau artimiausioje ateityje laukia ir dėl sudėtingos demografinės situacijos.

    Atsisiųsti dokumentą

  • Lietuvos miškus beveik po lygiai valdo privatūs miškų savininkai ir valstybė. Tiek privačių miškų, tiek valstybinių miškų priežiūrai taikomos vienodos taisyklės. Po įvykusios reformos, Valstybinė miškų urėdija yra pelningiausia valstybės įmonė – jos pajamos pastaruosius metus auga, o ir visas miškų sektorius apskritai generuoja dideles pajamas Lietuvos biudžetui. Tačiau jeigu Lietuvos ekonomika transformuojasi į aukštesnės pridėtinės vertės sukūrimą, iš miško vis dar parduodame gana daug žaliavinės medienos.

    Atsisiųsti dokumentą

  • NATO ir ES 20–metį gebėsime kartu su visa Lietuva pasitikti sutarę dėl esminių sprendimų, stiprinančių Lietuvos gynybinius pajėgumus.

    Atsisiųsti dokumentą

Kandidatai